Sesja, Radomska i niespodziewany remont Słupickiej

Ostatnia sobotnia nadzwyczajna sesja nie była zbytnio przygotowania. Radni podczas jej obrad zajęli się powołaniem młodzieżowej Rady Gminy. Niestety nie do końca wszystko było dopięte na ostatni guzik. Uchwała została przygotowana z błędami które wymagały wprowadzenia istotnych poprawek. Nie dość tego żadna z komisji nie zajęła się zaopiniowaniem uchwały, czy nie ma w niej istotnych błędów. Na szczęście Radna Jadwiga Drózd w porę zgłosiła kilka poprawek m.in dzięki którym młodzież ze szkół w naszej Gminie będzie wybierana przez swoich rówieśników a nie jak zostało w początkowym projekcie nakreślone przez dyrektora. Gdzie ta demokracja??? Jak w ten sposób mają być przygotowywane dokumenty z błędami przez kolejne 3 lata to nie zdziwię się jak przypadkiem w projekcie znajdzie się np. zawyżona stawka podatku bądź opłaty za kanalizację lub wodę wyssane z palca. Mam cichą ale nie pewną nadzieję że Radni z większości zaczną przeglądać dokumenty za którymi głosują. Żeby jeszcze przestrzegali statut ale coś im to nie wychodzi za dobrze. Komisje zwoływane poza godzinami pracy i do tego z powiadomieniem o posiedzeniu 6h przed, przykład.

Nie wiem co mam sobie o tym myśleć, Przewodnicząca nie radzi sobie z prowadzeniem spraw Rady Gminy i pozwala na szeroko pojętą amerykankę. Również odniosłem się do tego na poprzedniej sesji ale dostałem odpowiedz że Radni również pracują i nie mogą wcześniej a biorą zanadto miesięczną dietę za utracone korzyści z braku obecności w pracy. Porywając się na funkcję Radnego Gminy powinni zapoznać się z prawami i obowiązkami tej zaszczytnej społecznej funcji ale widocznie stanowią maszynkę do głosowania jak za czasów poprzedniego Wójta. Żeby jeszcze zadawali pytania na sesjach.


 

Odnośnie otwarcia Radomskiej nie będę się rozpisywał ale gratuluję rozwagi politycznej i organizowania takich wydarzeń tuż przed wyborami. Każda okazja a tym bardziej przed samymi wyborami jest trafna. Panu Leszkowi Ruszczykowi gratuluję i dziękuję że dba o nasz majątek. Nie tylko o drogę ale również o przystanki. Ciekawe co jeszcze nam do piątku swoimi plakatami zniszczy. Za ciosem poszli inni kandydaci i już dziś można było ich zauważyć w sąsiedztwie plakatów Pana Leszka.

IMG_20151015_102558

Na koniec trochę o drodze powiatowej ul. Słupicka. Kilka osób zadawało mi pytanie dlaczego te okropne łaty zostały położone na drodze pomimo że była według nich w dobrym stanie. Nie będę się w tym temacie rozpisywał ale załączam poniżej odpowiedz w której zostało wszystko wyjaśnione.

HP0166