Nowe kanały DVB-T

Już 15 lutego czeka nas kolejne strojenie odbiorników DVB-T. Zmiany będą polegały na przeniesieniu programów pomiędzy multipleksami, MUX1 i MUX3. Kanał TVP Info zostanie przeniesiony z multipleksu 1 do multipleksu 3. TVP Polonia zostaje na multipleksie 3, pomimo obaw o braku miejsca do nadawania tego kanału. W związku ze zmianami, od dnia 15 lutego zostaną wprowadzone dwa nowe kanały: TVP ABC i TV Trwam.

W następnym terminie, czyli 15 marca, TVP1 HD zostanie przeniesione do MUX3, a na jego miejsce zostaną uruchomione dwa kolejne programy: Stopklatka.TV i Fokus TV. Wstępnie zarząd Stopklatka.TV poinformował, że jest gotowy wystartować z emisją tego dnia, natomiast Focus TV z wcześniejszych informacji ma zostać przygotowany na koniec kwietnia 2014, ale wszystko może się jeszcze zmienić. Również Telewizja Polska przestanie nadawać podstawowe kanały w jakości SD (niskiej rozdzielczości), co pozwoli wprowadzić lub zachować inne kanały z oferty TVP. TVP1 TVP2 będą dostępne tylko w jakości HD (wysokiej rozdzielczości) na MUX3.

Widzowie, którzy nie posiadają odbiornika bądź telewizora z możliwością odbioru kanałów w jakości HD zobaczą „czarny ekran”.

Konferencja prasowa z Prezesem Telewizji Polskiej.


 

Na koniec przypominam o przestrojeniu odbiorników w dniach: 15 lutego, 15 marca.